Staňte sa náhradníkom na očkovanie

Systém náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19

 

Vážená pani / Vážený pán, 

ďakujeme, že ste prejavili záujem o očkovanie a zaregistrovali sa na portáli nahradnici.sk.

Radi by sme Vám predstavili nové možnosti dostupné na nahradnici.sk

  • Podpora pre ležiacich a imobilných pacientov
  • Prihlasovanie na očkovanie v mobilných očkovacích centrách

V prípade, že sa vo Vašom meste nenachádza veľkokapacitné očkovacie centrum a máte 60+ rokov, môžete sa nechať očkovať aj v nových Mobilných Očkovacích Centrách.

Ak máte známych čo tiež spĺňajú tieto podmienky, alebo sú imobilní, informujte ich o možnosti registrácie do nahradnici.skprípadne im s registráciou pomôžte.

K dnešnému dňu máme za sebou viac ako mesiac a pol očkovania pomocou systému náhradníkov. Podarilo sa nám zaočkovať tisíce ľudí, čo je neuveriteľne skvelá správa a teraz navyše vyrážame za Vami do Vašich miest a obcí. V prípade záujmu Vám pomôžu zaregistrovať sa na Vašom obecnom úrade.

Ďakujeme a prajeme pekný deň!

Zostaňte zdraví!

Tím #nahradnici

 

 

Banskobystrický samosprávny kraj spustil do užívania registračný systém pre náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 na stránke: www.nahradnici.sk.
BBSK má záujem, aby očkovanie prebiehalo hladko, čo najrýchlejšie, aby sa vakcína dostala prednostne k potrebným a tiež aby nedochádzalo k jej znehodnocovaniu. Ak sa Vám nedarí objednať sa na očkovanie cez korona.gov.sk, môžete sa prihlásiť ako náhradník pre prípad, že sa niekto z prihlásených nedostavil na očkovanie…

BBSK-nahradnici

Často kladené otázky….

 

Čo ak sa nahlásim ako náhradník, ale potom získam termín očkovania cez NCZI, alebo pre iný dôvod už nechcem byť v zozname náhradníkov?

Na webstránke www.nahradnici.sk sa dá veľmi jednoducho zo zoznamu náhradníkov odhlásiť bez udania dôvodu.

 

V akom poradí budú náhradníci volaní?

Systém oprávnených záujemcov automaticky zoraďuje podľa princípov očkovacej stratégie štátu – teda podľa veku a pridružených diagnóz. Zo zoznamu následnej jednotlivé očkovacie centrá povolávajú záujemcov v prípade uvoľnenia termínov na očkovanie.

 

Vedia si náhradníci vybrať vakcínu, ktorou chcú byť očkovaní?

V tejto chvíli nie. Náhradníci do 70 rokov sú automaticky volaní na vakcináciu AstraZeneca, náhradníci nad 70 rokov na Pfizer alebo Moderna. Môže sa to však v budúcnosti zmeniť v závislosti od zmeny situácie s vakcínami.

 

Čo ak nahlasujem do systému osobu, ktorá nemá telefón/nedvíha telefón/zle vidí, počuje?

Môžete do systému zadať telefón na inú osobu, ktorá vie náhradníkovi rýchlo dať vedieť, že bol zavolaný na očkovanie.

 

V prípade problémov s nahlasovaním je na portáli www.nahradnici.sk okrem detailných inštrukcií pripravený aj kontakt na zákaznícke call centrum, ktoré počas každého pracovného dňa pomáha ľuďom pri registrácii.

                                                                                                     Banskobystrický samosprávny kraj